تبلیغات
(ووشو) wushu - کاربرد ووشو
(ووشو) wushu

ووشو" به لحاظ دااشتن کاربردهای چند منظوره می تواند به خود ببالد . بارز ترین آنها را می توان اینگونه دسته بندی کرد :
1- پرورش اخلاق: "ووشو" به عنوان یک فعالیت بشری بر روی پرورش شخصیت اخلاقی و روحی فرد تکیه می کند و در اخلاق و رفتار های پسندسده بسیار موثر است.
"ووشو" همچنین باعث تعدیل و توازن روح و روان می شود . چنین ویژگی های اخلاقی را می توان در یک استاد ووشو یافت .

2- حمله و دفاع: ووشو کارها قادرند در نبردهای مسلح و غیر مسلح تمرینی از تکنیک های متعدد دفاع شخصی استفاده کنند تمام تکنیک های ووشو را می توان در آموزشهای نظامی و پلیسی به کار گرفت .
3- اثرات درمانی : " تای چی چوان" اکی از روشهای سنتی بوکس چینی است کا بر روی تعدیل روح ذهن و تنفس افراد تاکید دارد . طبق تحقیقات به عمل آمده ثابت شده است که تمرینات تای چی چوان اثرات درمانی و توانبخشی چشمگیری برروی کسانی که از بیماری مزمن و بدخیم رنج میبرند دارد.
4- بهبود سلامتی : تمرینات روزمره ووشو روشهای موثری برای بهتر ساختن قابلیت ارتجاعی مفصل و نیز استقامت قسمت پشت بدن و پاهاست . تولید انرژی پریدن و تغییر از یک وضعیت به وضعیت دیگر باعث افزایش سرعت و قدرت حرکات می شود . بنا براین ووشو را می توان به عنوان تمرین اصولی برای دیگر ورزشها فرض کرد .

5- اثر هنری : حرکات زیبای بدن مخصوصاً آرامش و متانتی که در طی تمرینات ووشو مشاهده می شود اثرات هنری قابل ملاحظه ای دارد که انسان با دیدن آن احساس لذت می کند.
6- نبوغ : در حالی که اکثر ورزشها بر قابلیت فیزیکی تاکید دارند ووشو بر تمرینات ذهنی تکیه می کند . ووشو کمک خوبی برای سیستم های عصبی و روش مناسبی برای پیشرفت عقلانی انسان استنوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 اسفند 1388 توسط محمد

قالب وبلاگ